Нисмо могли да учитамо Disqus. Ако сте модератор погледајте нашводич за отклањање проблема како бисте пронашли више информација о насталој грешки.

Вера • pre 4 године

Да ли нам је заиста претила ратна опасност од Совјета 1948. године па су због тога пресељене фабрике из Србије, незнам. Али, знам сигурно да пресељене фабике нису враћене у Србију по престанку ратне опасности. Истовремено, у Хрватској према мађарској граници су се фабрике градиле. Према томе , наводна опасност је била само изговор да се Србија опљачка, а да се развију западни делови Југославије. Фабрику авиона "Икарус" у Земуну из 1927 није градио Брозов режим па да је селе у Мостар, као ни фабрику камиона у Раковици из 1938 г. коју селе у Марибор па су наши људи још морали да обучавају Словенце. Просто да човек не поверује.

fićo • pre 4 године

A šta ćemo sa preseljenjem 50-100 milijardi evra iz Srbije u zadnjih 20 godina?Preživeli smo to Titovo seljenje i nekako uopšte nismo loše stajali 91.,čak ni 99.Meni je logičnije da se bavimo ovim što još traje,mada je čerupanje pri kraju.

Вера • pre 4 године

Па , преживели смо и тих 50-100 милијарди евра, Не ради се о преживљавању него о пљачки у оба случаја. О милијардама које помињете су врло оскудно писали наши медији, углавном су преносили из страних. Нико ништа није демантовао. О томе се толико ћути. Да ли је то новац од продатих предузећа и фабрика и профит који остварују страни власници, као и приход страних банака које нас пљачкају са високим каматама и који је изнет из земље. Потребно је више информација.

дулебг • pre 4 године

Ма шта се надмудрујемо: Руси нису напали, јер су их Амери чекали са атомском бомбом и са мераком би је опалили по Београду,. А свака пљачка српских крајева била је добродошла Титовим менторима - Енглезима и Ватикану.

Феникс • pre 4 године

Sve je isto, samo njega nema.

Душан Буковић • pre 4 године

У овом контексту указали бисмо на фељтон Славољуба Качаревића, којег је објавио у
београдско-јосипградској „Политици“ под насловом „Како је пресељена индустрија Србије у друге крајеве Југославије“, где између осталог, стоји:

„Припремајући се за одбрану земље од претећег напада армија земаља Информбироа у Југославији је мењана привредна мапа земље...

Евакуација привредних објеката из Србије била је поверена Извршном већу Србије. За владу у Београду био је то главни задатак...

О догађајима којима се бави овај фељтон сведочи и народни херој Павле Јакшић...

- Уместо таквих рачуница – истиче Павле Јакшић – ми слушамо заглушујућу пропагандну лаж о тобожњој пљачки Словеније, Хрватске и Косова и то у име 'српске љубави према војсци', примитивизма и хегемоније...

- Касније, када сам искуством и размишљањем свео многе своје 'чисте рачуне', када сам сазнао за опасну антијугословенску мину 'Што слабија Србија, то јача Југославије' – тезу да ћемо ојачати мост ако му порушимо главни стуб носач - схватио сам ту католичко - ватиканску антишизму,
коминтерновско антијугословенство и планове кајзера Виљема, који је у случају победе у првом светском рату предвиђао расељење Срба у Африку...“ (Види: Славољуб Качаревић, Како је пресељена индустрија Србије у друге крајеве Југославије, „Политика“ , Београд, 21/22 мај 1989).

Сељак Беземљаш • pre 4 године

Комунисти су нам донели све проблеме које и данас живимо, уверен је Горан Николић. „Они су нам украли демократију, национални развој, економоју. По та три кључна питања потпуно су нас девастирали. Од 1944. године, када су дошли на власт, спроводили су идеологију која је значила катастрофу за наш народ“, каже Николић.
Нико се није ни осврнуо на ову јасну и по мом суду тачну оцену "наших" комуниста.
Чекају се нове генерације.Старе не могу да лижу оно што су .......

једно глупо питање • pre 4 године

Колико је тих фабрика пресељено у српске крајеве преко Дрине?

гост • pre 4 године

Комунисти и антикомунисти већ 3/4 века замајавају народ. Дучић ово пише 1943.

Мој добри роде, сви су лагали,
и твој су видик сав помрачили
...
Твоје су светло име брисали,
да не знаш ко си међу другима
...
Издајник и сад још у тврђави,
с убицом жртва сада другује
...
Ломан је, роде, мост на провали,
свуд су у причест отров ставили
...
http://bit.ly/2IvP73u

дулебг • pre 4 године

А 45 година је владала политика јевтине пољопривреде, енергије, сировина, војног рока - маса су случајно сви ови ресурси били на српској страни. Са друге стране било је слободно формирање цена робе за широку потрошњу.