Нам не вдалось завантажити Disqus. Якщо ви модератор, будь ласка, перегляньте наше керівництво з усунення несправностей.

Andriy Tank • 2 роки назад

Башта: корма узагалі без захисту.
Хоч би протикумулятивну решітку наварили.
Або екран з листової сталі з дз приварили.
Німці так ще під час другої світової робили (екран маю на увазі).

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Непогано. А забезпечили використання ракет "Комбат"? І писали, що буде при модернізації проводитись заміна двигуна на 1000 к.с. і БКП під нього. Як з цим в цій модернізації?

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

Да там, як завжди, дуже моцні журналісти працюють. Справа про Танковий Прибор Наблюдения (ТПН), а не про приціл.
Всі Т-64 БВ оснащені "коброю", ракети купили в Білорусі.
Що до двигуна, то я б не радив того робить. Справа в тому, що воно реально нічого не дасть, ну збільшиться середня швидкість на 5 км/час - так для цього Т-80 є.
А от нова БКП з реверсною функцією - так, це діло, але для цього двигун міняти не треба.
"Комбатом" можуть стріляти тільки "Булати", та всі "Оплоти", і ще "бронєжаба" Т-72 АМТ.

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Ну і з двигуном є такий момент, що робили електричну систему швидкого запуску (з дугою, бачив відео на ютюбі)
https://youtu.be/pEZtEmv_xWk

https://youtu.be/h-zs6mUt9ZU
і автономним енергоагрегатом, для економії палива і ресурсу основного двигуна. Цікаво, це є в цій модернізації?

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Ну, впринципі, якщо є запас ракет - то й кобра норм. За двигуни - був шум, що дуже треба, але ніби за умови, що маса не виросла, а в НДЗ заміняють лише контакт на "Ніж" - то може й справді - немає потреби міняти двигун, я взагалі не дуже зрозумів чим так критична різниця в 5 км на годину для танка.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

"Контакт1" міняють не на "ніж", а на "Щит", що встановлюється в старі контейнери.

Сиситему швидкого запуску можна встановити в польових умовах-це свіча накала з високочастотним імпульсом, що створює дугу, яка одночасно і гріє і розпалює.
Сьогоднішня система холодного пуску нормально працює, треба за АКБ не забувати і слідкувати вчасно.
Запас ракет "кобра" є, проте міняти будуть на "Комбат" в любому випадку - усі радіочастотні системи вразливі до РЕБ. Проте приціли нові для "комбат" досить дорогі, думаю, не менше мільйонів на 5 грн. кожен тягне.
Думає, що наступним кроком модернізації буде все ж таки трансміссія (роботизована, або атоматизована з розширеним реверсом), далі АЗ/МЗ з збільшеними лотками, потім нові типи боєприпасів+"комбат", потім прицільна група з вбудованими характеристиками нових боєприпасів.

А що до "Булатів", то ще раз підтверджується теорія про те, що іх не дарма вивели в резерв - бо це найбоєздатніша массова машина на сьогодні, немає сенсу її ганяти по полях. І все там у них гаразд і з тепловим перенавантаженням, із трансміссією, це "деза" для вати.

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Ну, дай Бог. Єдиний момент - немає сенсу модернізувати АЗ
/МЗ- в нас не виробляють осердя підкаліберних снарядів, а старі нормально працюють і так. Може оці угоди з американцями, про обладнання для виготовлення снарядів - мають наувазі і обладнання для танкових пострілів? Тоді було б доцільно модернізувати й МЗ.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

Є сенс, бо на відміну від БОПС ( а іх царину можна і купувати у французів, американців чи ще в когось) ми можемо реально виготовляти 125 мм КС подвійної дії, що пробивають за ДЗ 650 і більше. Той самий "комбат" же пробиває, а його БЧ кортша за БЧ стандартного 125 КС ( китайці вже пропонують 1200 мм, правда одинарної дії). До речі в Союзі такі були набої, навіть виготовлялися з 1985року, щось там типу КС 125-24Д, можна знайти в інтернеті. Для сучасного бою треба не менше 800мм за ДЗ.

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Комбат і всі кумулятивні боєприпаси 125 мм - входять в габарити звичайного лотка АЗ, а БОПС - не чутно, щоб хтось нам продавав. Було б, звістно непогано, аби можна було б встромити осердя від американського снаряду в наший, але ведучий пристрій треба розробляти з нуля і власне до прийняття на озброєння снаряду з таким осердям - ніякого сенсу щось робити по АЗ немає. Була спроба зробити наший БМ-44У1 - але я так і не зрозумів - чи це спроба налагодити виробництво радянського взірця, чи новітня розробка. Хай би звістно замовили в американців, але ж немає чого замовляти.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

КС технологічно простіший. Подовжите тіло- підвищити можливості. БОПС можна і китайський взяти, і здається серби робили непоганий.

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

чота я сумліваюсь, шо там просто "подовжити тіло", як мінімум новий ведучий пристрій, який ще треба зробити.
Словаки виробляють БОПСи - ці може й продадуть, а серби з китайцями не схочуть за 10000 осердь потім терти з рф на цю тему. Взагалі, таке виробництво треба засновувати в себе, бо в самий гарячий момент в країни-постачальника зміняться пріорітети і зі зброї лишиться лише мухобойка.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

То я про КС - збільшується довжина снаряду- більший об'єм кумулятивного суміші.
А з БОПС все складніше, тому що збільшуючи массу/довжину "лома" треба й підвищувати енергію заряду. БОПС дуже не економічний постріл, він приводить до пошкодження гармати, до збільшення її масси, відкатної маси, бо ж хочеться розігнати снаряд щосили. 300 таких пострілів всього витримує ствол гармати танка. У нього тільки одна перевага- при його швидкості ураження цілі 1200м/с на нього не встигає впливати вибухові дія ДЗ контакт 1,контакт 5; релікт.

Я б взагалі не грався, робив би новий КС подвійної дії- він і влучніший, і простіший за технологією, і гармату береже, або гібрид з натівською технологією.

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Та шо КС - в "комбата" 750 мм за ДЗ заявлена бронебійність, нічого в АЗ доробляти не треба. На сьогодні цього більш ніж досить.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

Не погоджуюся. Еквівалент бронювання від КС в лобовій проекції в російських танків виріс до 700-800 корпуса та 1000 в башті, це т90 та 72 Б3. "Армата" ще має вищі еквіваленти корпуса. Старі машини 550-650 мм

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Основною машиною армії РФ - є модернізовані т-72б. Модернізація полягає в установці Контакт-5, встановленні нової СУЗ, заміною двигуна на більш потужний (якщо не брешуть). Пасивне бронювання в кращих модифікацій т-72 еквівалентне 490 мм і його не допрацьовують. Не треба відразу в штани класти, армія в них потужна, але все бюджетне, техніка стара і не завжди вдала, як оці т-72. Понтів про міліони т-90 і сотнітищ армат вони звістно багато на ютюбчик повикладали, але реальність така, що мають сотню чи дві цих самих т-90, які, між іншим, самі російські генерали називають н-надцятою модернізацією т-90, так шо й там захист, вірогідно - такий само. Так що 750 мм за дз будь-якому російському танку за очі в лоб.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

Боятися не треба, але і факти ігнорувати зась! Т-72Б3 (вже є 1200)та Т-90 (Вже є за 300) з "Арматами" (до 100 до кінця 2019) до кінця року буде вдвічи більше, ніж танків ВСУ.

Тут дещо знайшлося по темі статті
https://andrei-bt.livejourn...

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Та хлопотов такий же інсайдер, як я балєрун. Взагалом, вони з 12000 танків т-64, т-72 і т-80 різних модифікацій якби не боялись санкцій - то дали б нам піздов з нашою 1000 танків і пів сотні бойових вертольотів без усяких модернізацій і прочих мудрствувань. Але з оглядом на те, шо ми маємо справу поки на фронті в ОРДЛО - то треба й виходити з того - тобто в орків 500 танків, восновному т-64бв і т-72б, отже, ЗСУ мають адекватний молоток саме на них, а це якраз модернізація до рівня т-64бв 2017. Канєш, ліпше б все замодернізували б в Булати, але то, мабуть, дорого, а судячи з усього, оркам буде досить і БВ-шки з корбами, новими прицілами і новою ДЗ.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

Там розповідь не Хлопотова, а танкіста ВСУ, доречі досить мажорна.

Це ви просто не усвідомлюєте ще, що Западний ВО розділено на 2 частини по старій схемі, що доукомплектування Сев-Кавказького (бивший ЮВО) ВО закінчиться по плану в 2019 році. Великої війни уникнути зможемо тільки за фантастичних обставин.
Те що ви бачите в ЛДНР, тільки вершечки. Подівіться на http://oyblogg.blogspot.com/
Які частини з якою технікою заходили та воювали в Дебальцево
чи ось сюди
https://sled-vzayt.livejour...
13 танкова кантемирівської див, 4 та 5 бригади окремі танкові з новими машинами, втч і Т-80.

Так що на перспективу треба все і краще, і більше.
Ну, все не так пагано, бо є святий "джавелін", тож перший тиждень ми точно протримаємося, а там новий завезуть.

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

Загроза великої війни - вона від окупації Криму існує, без сумніву, якщо армія РФ піде в наступ ми її не стримаємо. Проте, обмежені ресурси і необхідність воювати проти "проксєй" - і призвела до модернізації т-64бв вз. 2017, а не скажімо - до модернізації всіх т-64 в Булати.
А про танкіста, якого переповідає Хлопотов, то а) це мешканець його голови, б) дезанули москаля. Сумніваюсь, шо навіть непогано знайомий ЗСУшник розповість про свою зброю кацапові. Хоча воно, звістно, схоже на правду.

Evgeniy Reznikov • 2 роки назад

Стримаємо. Їх не так вже й багато. Вони можуть виставити до 600 тис. Нам просто прийдеться мобілізуватись фактично повністю.

Він нічого секретного не видав, професіонали розмовляють між собою, бо їм нема з ким більше потеревенити.
Він підтвердив, що написано в статті, нічого більше не виклав, звісно ж з дозволу зверху.
Підтвердив про "кобри", відкрив трохи про 850кс двигун.

І ще я упустив один цікавий нюанс - СУО не змінилося, проте з заміною ТПН змінився оптичний канал, який раніше був пасивною оптикою, а тепер став тепловізійним.

Vyachslav Peresunko • 2 роки назад

>>Стримаємо
Ну, дай Бог, проте оперуватимуть вони в випадку заруби не лише і не стільки танками, так шо питання досить відкрите. Ну і відмобілізуватися ще треба встигнути, система в нас, нажаль, не так працює, як в Ізраілі в війну Судного дня. В 14 році 4 батальйонні групи з РФ, які підсилили дірявих, фактично обвалили фронт під Дебальцево, звістно армія зараз стала зовсім не такою, але все ж це показник, при добре спланованій і забезпеченій військовій операції - їм стане і оцих 90 тис. вздовж кордону, про яких говорили на ООН, а потім підтягнуть резерви. Проте, армію, судячи з останніх подій, дійсно добре забезпечили ПТРК, так шо танки цілком можливо ми їм і спалимо.
Ну і з вами важко не погодитись - будувати треба більше і ліпше, шоб в паскуд і зуби зводило від думки, шо вони можуть піти в наступ.
Взагалом, в межах того, що фактично модернізували лише ДЗ і СУО - то норм вийшло. Всі інші модернізації виглядають значно більш дорогими.