DISQUS

DISQUS Hello!  The comments on this profile are unclaimed and thus are unverified.

Do they belong to you? Claim these comments.

Antti's picture

Unregistered

Feeds

aliases

  • Antti
  • Antti

Antti

5 months ago

in Päivän avautuminen: “Please don’t print this email unless you have to” on Loistava
Vähän vanhaan kommentoidaan, mutta kerrotaan kuitenkin. Tein lvialalle yhtä verkkokauppatunkkausta ja otin sitten erääseen tukkuun yhteyttä ja tiedustelin missä formaatissa tilaus sinne välitettäisiin kätevimmin. Vastaus oli kieltämättä hieman hämmentävä: "No vaikka sähköpostilla. Täällä sitten aina joku sen tulostaa ja lyö tuonne tilausjärjestelmään." Luultavasti faksikin olisi kelvannut. Siis mitä, kyseessä oli kuitenkin suhteellisen iso tukku alallaan ja tässä oli ratkaisu. Allekirjoittaneelle helppoa, mutta käy sääliksi sitä työntekijää toisessa päässä joka aina kaikki tilaukset printin kautta siirtää järjestelmän rattaisiin.

10 months ago

in Tärkeitä asioita: Esterin perse on Loistava
Yksi alkuperäehdotus tälle on Esteri-niminen siipirataslaiva, jonka perästä ratas sitten jakoi perskeitä. Tosin google ei ko laivaa löytänyt, vain tätä urbaania tarinaa.
1 reply
hlehto's picture
hlehto Siipirattaan perästä ei oikein tule vettä, se pikemminkin vain läiskyttelee.

Sivuhuomiona voisi sanoa, että google-mainokset ovat tulkinneet tämän postauksen oudosti pornahtavaksi ja tarjoavat ties mitä kumeja ja naimattomia naisia.

11 months ago

in Roklintu - Maria Gasolinalta vuoden kesähitti on Roklintu
Tunnustetusti huonon musiikkimaun omaavana ensin pitää todeta, että kellä on ollu vanne kireällä kun on tuota keksinyt ehdottaa hitiksi. Eihän noin masentava viisu voi olla kesäbiisi.

Toisekseen IS ehti tehdä valinnan ensin, oikea kesähittivoittaja on Kuuma kesä, joka kuulostaa hieman liian tutulta vanhalta hitiltä.
Returning? Login