Ne nuk kemi mundësi të ngarkojmë Disqus-in. Nëse ju jeni moderatori ju lutem shikoni udhëzuesin e rikonfigurimit.

flamuri • 6 vite më parë

THAQI ME BONDEN E TIJ KRIMINALE SHKATRROJ KOSOVEN DHE SHQIPTARET ;:

Insomia • 6 vite më parë

Mos ja futni palidhje se nuk pi bijen nder mend premtimet ! qe ka pas mi realizu ! :)

DARDANI • 6 vite më parë

XHEJMS RUBIN U THA UNE SI MIK PO JU THAM LARGOHUNI NGA PUSHTETI SE E KENI DH.....KREJT,KETA PO E VAZHDOJNE ME METODA ALLA KOMUNISTE

DARDANIA ANTIKE • 6 vite më parë

PERSHENDETJE DARDANI . KURSE MENJEHER PAS LUFTES I NDJERI RIQARD HOLLBRUK NE KOSOVE NA THA : NE JU CLIRUAM NGA FASHIZMI SERB , PA E DITUR QE DUHET TE JU CLIROJM NGA VETEVETJA . KURSE KY MBURRET ME TE ARRITURAT . KY ESHTE TIP QE KENAQET ME MILJONAT E PAS LUFTES QE I PERFITOJ , KURSE NUK BRENGOSET FARE ME MJERIMIN E POPULLIT QE VET E KA KRIJUAR !!

elvis elvis • 6 vite më parë

ANALFABETIZMI GUFON NE KOSOVE...DEKLARATAT E HAJNSHIMIT VEQ RRUGAQT DHE ANALFABETAT E MARRIN VESH E MISIONI I KTYRE ASHTE O ZOT BONE LLUG QE TE PERFITOJM MA SHUME....

hajni • 6 vite më parë

o i kan rae fukarallakut shkelm mafijashat, ka me ardh nji dit e QAUSHEVSKIT te Rumanis se kogja nji pjes jan ngie me fukarallak pasha din e imanë

kos2pr • 6 vite më parë

Popull ma dhivsha se shqiptaret nuk ka.
Nuk del nje i qim n. qe ja hek flamen ketij edhe nja 5 rrugaqave tjere....edhe tani si ne perralla, ja nise me lulezu ky vend.
Te *dhivshat* po e shti edhe veten, veq po mundohna me tregu realitetin.
Se me i lon do mafijasha me te shk. qe 15 vjet e mos me bo kurgjo, veq qitu te na kam pa.

hajni • 6 vite më parë

po se ki keq bre po i qorrohen dikuj syt se jan tesh gjinja vallahi

Ilir-llapi • 6 vite më parë

Kta Jon te njohur por tradhti pa besi dihet nga vjen ky Pau qu krejt populli Meja ba si gadafit kosova nuk ec para kurr edhe isen duhet si gadafit Meja ba meju Mär pasurin me investu ne kosov ato milarda bahet kosova zvicerr

Guest • 6 vite më parë
hajni • 6 vite më parë

a bre jan teesh populli, i qorrohen syt njiher

edon sadiku • 6 vite më parë

Po ku mos mi qmend boten.qa di ky mo te majt shtet.deri vitet e 90 i ka ru bollicat.Po flas ngju te thaqit ......Ballica...

Guest • 6 vite më parë
edon sadiku • 6 vite më parë

Shtetin ta ka ba ish Dr.Rugov.e ky e murr ky begel.e por 15.vite i shtini 300.00 mij te ikun.

Guest • 6 vite më parë
edon sadiku • 6 vite më parë

Na spi njollosum.lavdit.E UCk.po Hashi si pordon ku ke ky.e murr te gaqum.dhe e beri flamurin.shiko.ky osht flamuri i Hashit.

MALSIA E MADHE • 6 vite më parë

PA RUGOVEN UCK-ja DO TA KISHTE MARRE EMRIN ORGANIZATE TERRORISTE NDOSHTA EDHE ISLAMISTE, NJE ITELEKTUAL I MADH ZVICERRIAN THOT SE TEK POPUJT E VEGJE LINDIN SHUM RRALLE GJENI SI IBRAHIM RUGOVA, PRA KY ISHTE FATI YNE, DESHMIA ME E MIRE ESHTE GJENDJA E SOTME RAMJA PINGULE E IMAZHIT TE KOSOVES SOT QE NE MESIN TONE NUK ESHTE ME I MADHI RUGOVA

ZEKA • 6 vite më parë

POASHTU KOMANDANTAT E HASHIMIT ASNI FRONT NUK KANE MUND ME MBAJT QE KOSOVA TI IMPONOJE POLITIKEN PERMES TERRITORREVE TE QLIRUARA.DIHET BOTERISHT QE NE ASPEKTIN USHTARAK KISHTE BETEJA E LOGJES TE UDHEHEQUN NGA TAHIR ZEMA TE CILEN SERBIA PER NJE HERE E HUMBI DYLUFTIMIN SI DHE BETEJA E KOSHARES TE UDHEHEQUN NGA AGIM RAMADANI .PRA FUQIA E FARKUT NE ASPEKTIN USHTARAK ISHTE SHUME DOMETHANESE DHE BASHKPUNUESE E MIRE NE ASPEKTIN USHTARAK ME FORCAT E NATOS

drenica • 6 vite më parë

hashim thaqi plan program e kishte MISIONIN E RI dhe endrra ti u realizua me shprenguljen e POPULLATES pra sot me ndrru jet HASHIM THAQI nuk i jet marak per politik

Daja • 6 vite më parë

KY esht MUZATI I Drenices, ky lidhje ska me politik te mbrendshme te Kosoves. Funksioni i tij esht politike e Jashtme tani. Por kjo lop qdo livadh ka qef me hi me kullot

hsa • 6 vite më parë

Fjal me vend jo lope por muzat

kalimtari • 6 vite më parë

KY KA ME HI NE LIBREN E GINIST SE PO REN DHE SPO KUQET FAERRE

Burim BARDHDRINI • 6 vite më parë

Hashim Thaçi kur të paraqes pasurinë e tij.në pasuri të luajtshme duhet të bëjë një ndryshim të madh,nuk ka nevojë të shkruaj sa hektar ka trashëguar nga pindërit,por të theksoj se pasuria e tij në tokë, të punuar dhe të pa punuar nuk është e matur,dhe ajo është tërë Kosova. Nuk ka top që mund t'ia luajë fjalën, Kosova është pronë private e Thaçit, të gjithë të tjerët janë qirakë.

arsimingapeja • 6 vite më parë

Me këso deklarata vetëm se e tregon "ngritjen" e tij prej intelektuali. Nuk duhet me ja nxëne për të madhe se më mirë jo që nuk din por as që ka me ditë ndonjë herë dhe as që ka ditur. Por nuk është problemi hashimi por problem përbëjnë ata që e përkrahin pa marrë parasysh se si deklarohet. Për masakrën ekonomike dhe vrasjet gjatë dhe paslufte as që diskutohet. Klm

Shqipe • 6 vite më parë

Miku im i nderuar mese pari urime dita e pavarsis se R.Kosoves,ta kaloni kete dite si mese miri!
Bota sot u ba si me ken nje gazete e beligradit,pamflet hesapi!Shiqo i nderuar si e keqperdor kjo gazet "kombetare" mundsin qe ka me tituj skajshmerisht negativ,fotot i merr dhe i strekeqav,i manipulon,kjo eshte marre per nje medium qe i thot vetes KOMBETARË.KLM

Besa • 6 vite më parë

Avni Rrustemi kishte qenë vërtetë trim, i menqur dhe atëdhetar.!?......

Shemi • 6 vite më parë
Guest • 6 vite më parë
Denusi Trathtarve • 6 vite më parë

Eshte matufosur. Parkinsoni i ka ra.

kuksi • 6 vite më parë

hashimi le se e ka hup busullon ,por edhe kodin un shum her kam then se ky ja fut si kali peles

Dini45 • 6 vite më parë

"Analistet" e ketij soji, ku bene pjese edhe ky fare lloj "analisti" i lodhet, do te thosha une, cmendurisht jane vu ne sherbim te atyre qe, vertete Kosoven e deshirojne te zbrazur e te rraskapitur deri ne zhberje. Tani, ashtu sic i nxiten me genjeshtra dhe intriga dhe i barten deri ne kufinjet e Hungarise, duan qe t`gjejne preteks ne vete maltretimet e ketyre grupeve te indoktrinuara ne menyre qe t`a kene, sepakut, edhe nje "aresye", pale, a do u hyje ne sherbim edhe ky skenar ne menyre qe te dekompozohet shteti...!

Nje kohe dhe gjat, prijetare te itrigave ishin, pamedyshje, ekipet e "analisteve" te Kohes Ditore dhe Zerit e, tani se fundi nuk po ngecin prapa as te tjeret. Jane ne nje gare te perbashket qe edhe driten duan t`a bejne terr...!!!

Imer Hajdari • 6 vite më parë

ahahahahahaky ka nevoj me qu te burdushi .ja te ky BIO MULAKI I VUSHTRRIS .kto me do koleg te vet si na i njohum, dhe ata si nuk mun i bin vete kta zdi ku pe shohin kit mashalla te. Ksosves gjinja jan ka hjekun per kushte elementare skan pasqyre kta hiq pom doket

kapuqi • 6 vite më parë

sa i perket lirise shqipetaret ne kosove kan liri brenda kosoves kjo nuk vihet ne pyetje, por liri te njejte me shtetet per rreth qe kan liri ne evrope kjo eshte tjeter gje, tash si ka mendu ky analisti nuk e di, nqs ka mendu edhe per luginen dhe iliriden keto dy krahina te kosoves nuk jan te lira e as veriu i vendit tone, progres ka por nqs flet per lirine e ter territoreve shqipetare eteher smund te mburremi shume me te arriturat tona kur nga kjo liri gjysma e kosoves po zbrazet, ndoshta analisti e ka mendu edhe ket, nuk eshte liri vetem nqs je i lire mu ene neper oborrin tan por liri dmth te jetosh i lumtur ne vendin ku ke linde pa frike per te nestermen, ne liri nuk ekziston frika per te nesermen por ja qe frika nga diqka ka kaplu shqipetaret ne ks.pra spo e kuptoj mire se qka ka mendu me lirine ky analisti dhe as thaqi, at qka mund te them une se jemi shume me mire se sa para 99 e ketu skam dyshim, por kjo nuk mjafton pa zhvillim ekonomik

Zana • 6 vite më parë

A ju gazetart ksaj Gazette te flliqur koni vet si po shkruni veq komente negative a. Nuk e paskna dit se komentin e ati te cilit mendon ndryshe ja fshini Marre marre ju koft

Bardhi • 6 vite më parë

Cka po ankohesh ti . Gazeta po shkruan ,, Hashim Thaqi cmend boten ´´ . Gazeta po e ben Hashimin Faktore te madhe qe po e cmendka boten .
E verteta eshte se bota nuk e njeh Hashimin as palla kujt nuk i han se cka thote Hashimi .

Denusi Trathtarve • 6 vite më parë

Shkon Hashimi te berberi. "He Hashim çka muj me ba per ty?" i thot berberi. "Me ma hjek mjekren" Hashimi mjekren e forte, berberi ish protestues, e s'e ka mpreh briskun mire, e po i dhem Hashimit, e kalli. Kur, ja, po ban dikush "au, au" Hashimi po e pyet berberin:"Qeky za si i zagarit, athu po e rruajne edhe ndonje zagar a?" Berberi: "Jo jo, ai eshte Kadri Veseli tu rru te berberi Florin Krasniqi" :) :)

K.Musa • 6 vite më parë

i qmenduri flet qmendësi, ka gllabruar aq shumë lekë nga ky popull sa që i kanë turbulluar mendjen, e më në fundë do jetë edhe më i varfeër se mua!!!

Mitrovica 2004 • 6 vite më parë

pse kur ka fol ky fare magari kuptimplote????

Tahiri • 6 vite më parë

une perveten time kam pas ni mendim krejt ndryshe sepse kam mendue kur ka ardhur ne pushtet Thaqi kam then se Kosova shum shpejt do perparoj ne gjitha sferat politike ekonomike do behet shteti taman siq duhet te jet,,por ky nuk paska pas mendimin ta qoj shtetin perpara por ta varfroj kurse mangupat e vet ti bej te pasur si p.sh.sami lushtakun e grabovcin e shum te tjer disa hajna qe i ka per skaj veti..he e marroft zoti jarabi se nuk paska luftue me shlirue Kosoven por paska luftue me varfnue..

AK 47 • 6 vite më parë

Hajt se as ju qe po shkruani me kete gjuhe urrejtjeje sen me te mire nuk jeni. Si jena vet i kem edhe udheheqesat, Nese dini me mire urdheroni po pas 6 muajsh beheni si ky se na ka hy ne gjene pakenaqsia edhe lakmija. Qka pret me shume prej nje populli kur vetem 3 % kan qene te gatshem me kap pushken ne dore ne mbrojtje te dinjitetit me se pari familjar e tani kombetar.

besi • 6 vite më parë

thaqoviqi

Guest • 6 vite më parë
syqelti • 6 vite më parë

hehe hashimit i ka hup busulla edhe ne shi te vet e lere ma per kosov

bullgari • 6 vite më parë

Hashimi drejt ka fol se sekeni marr vesht ju
Kosova kurr sasht kan ma e lir se qetash..mir e ka se asht dlir Kosova mir krekush ska mbet ka vend boll elir kurt dush munesh me lshu me shku ne Hungari.qat mendim e ka pas elir se ka met kush ma nta veq qata se skan pas pare per rrug..
Po kush poi beson kti.pash zotin..as thmija ne kl.e par si besoin veq tui ba qef vetit asht..mjer populli kan e ka minister qaq..klm

Anti pdky • 6 vite më parë

Ky KATUNAR eshte i PAKUPTIMTE ne QDO ASPEKT ... kush e VOTON kete SHKATRRIMTAR .... eshe edhe me i ZI se vet polari ?!?!?

Guest • 6 vite më parë
Anti pdky • 6 vite më parë

HA HA HA HA HA .. polari i "zoti" .. HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA ......

1993 • 6 vite më parë

Endrrat e thaqit po behen realitet dikur edhe Milloshi thojkme se ne Kosov jetohet mire nuk ka skamje kan shkolla kan pune qka po dojn shqiptaret dimrin e bejke vere edhe ky po realiteti eshte.diqka qka tjeter e.din fort mire thaqi po sdon me pranu pse !!!!!
Eshte i shitur te te huajt e serbia .Kjo politik i konvenon te huajve Usa, Uk e Eu shkive mas shumti nje Kosove e zhvillume i pengon te gjithve se ska qka.merren ne ballkan .
te.tjert nuk jav rrasin te huajve na Shqiptaret gjak pshurrim prej Amerikanve e Anglezve ata vendosin a kemi rryme sot prej Serbis a.prej Kekut .qe 15 vjet blejm.rrym nga serbia e shkijet nuk pagujn ne Kosov shqiptaret.paguj eshe per shka.edhe per hajna rryme e uje e te.gjitha.
NE ANJE SHTET TE EVROPES.KJO NUK NDODH QE 15 QYTETARET TE.MOS.PAGUJN RRYM E TATI. NE SHTET SIKUR JAHUDIT NE GJERMANI PO ATA JAN TE LIRUM ME LIGJ VETEM NGA TATIMI E EJO NGA RRYMA E UJI TE.TJERA!!!!!
NA VRAN E TASH PO I MAJM SI PLLUMA FAL TRETHTARVE QE I KEMI NE SHPI !!!!

Zana • 6 vite më parë

Bota Sot eshte gazet pro Serbe vetem sterbt e kan inatin kaq te madh ne Hashim Thaqin

Hosteni • 6 vite më parë

Nuk jam anetar i asnje partie politike. Thaqi, Mustafa, Kurti, Haradinaj etj, ne vazhdimesi na ofrojne veprime e deklarata per t'i kritikuar. Por kesaj radhe, ti "analist politik", z. Hyseni i paske ngaterruar ][shtjet. Analist, qenke militant i LDK-se. "Analist", ndoshta ke qene me i lire para 15 - 16 vjeteve. NGUSHELLIME! Kurre me, ne Kosove, nuk do ta perjetosh lirine e serbit.