We were unable to load Disqus. If you are a moderator please see our troubleshooting guide.

Guest • 8 years ago
Guest • 8 years ago
Swordfish • 8 years ago

Mos ia zen per te madhe, sepse ky nganjehere hyn lakrave.

Agimi-ch • 8 years ago

Ka ardhë nga zarfi dhe mjerisht koha e mandatit te saj ( kuptohet edhe e diisa tjerve) do te mbetet nji errësir në historin e popullit shqipëtar!

kodrasadikit • 8 years ago

O burra shqiptarë e shqiptare te nderuar kudo qe jemi si ne Shqipni,në Kosove ,ne Sangjakun e Pazarit ,ne Mal te Zi ,Maqedoni ,Greqi,ne Turqi etj , ne jemi nji shpirte e nji zemer me shpirte shqiptari ,qe na bashkon gjuha e embel shqipe ,gjuhe Iliro-Pellazge dhe kombi shqiptare per jete e shekuj.Toleranca ,zemergjersija e zemra shqiptare na bashkon per jete e mote pa marre parasyshe konfekcionin fetare,si musliman ,katolik e ortodokse shqiptare jemi nji pa dilema.Personalisht mendoj se bashkimi i Kosoves me SHQIPNINE eshte shum lehte i realizushem ,se pari ne Kosove presidenti duhet te zgjedhet direkte me vota te popullit e mandej te behet edhe nji referenum ku populli ta thot fjalen e vullnetin e vetë.Kurse ne pjeset tjera qe i permenda te hapen shkolla shqipe ,shkalle ,shkalle në mënyrë që shqiptarija të lulzon e të integrohet gjithandej dhe të arrijme namin që e patem në kohën e Lekes së Madhë dhe të Skenderbeut....

Plutoni • 8 years ago

Nehat Hyseni po sheh ëndrra! Krahasimi është i palogjikshëm kur krahason Kosovën me Shqiprinë dhe Gjermanin e cila para se të ndahej ishte një shtet me kufijë të njohur ndërkombtarisht. Kjo nuk nënkupton se shqiptarët duhet të mos ëndërrojnë bashkimin e tyre nëse një ditë u ipet rasti për referendum! Përndryshe sot qytetarët duhet të vetdijsohen dhe të qeverisin me demokratë të vërtet e jo me hajna e çka jo tjeëtr..!!!

MALSIA E MADHE • 8 years ago

BASHKIMI KOMBETAR NUK ESHTE PRIMITIVIZEM POR CIVILIZIM, NUK KA GJE ME TE TURPESHME SE SA NE SHEKULLIN 21 NE SI KOMB JEMI TE NDARE, FATKEQSISHT POLITIKANET DHE INTELEKTUALET TANE I PERKASIN SHEKULLIT 19 PER KET EDHE JEMI KESHTU SI JEMI.

gjinolli • 8 years ago

Spari Kjo far "Pevacice" nuk ka te drejt te flet kunder bashkimit kembtar se ket nuk e ka votu populli po e ka ba Supermeni Hypsi Dell dhe per ket duhet te Largohet nga ajo pozit se esht Ofendim per Kombin dhe per mira viktima qe kan vdek per Bashkim te natyrshem dhe per Ni Flamur.

atdhetari • 8 years ago

e moj atifete me pas me flejt niher me mue e meti boe dy bineq vallahi nuk kishe dal e me fol budallakhone po kishe nejt e mi kishe kqyr thmin

elvis elvis • 8 years ago

EC E MBURRU QE JE SHQIPTARE ME KET LOP PRESIDENTE...

besa • 8 years ago

Kur analfabetat e drejtojn shtetin me shum sfida te kqija ky popull do te peballet!!

Swordfish • 8 years ago

Kjo cfar ka then kjo presidente e zarfit eshte apsurde dhe nonsenc, sepse ne nuk jemi produkt qe na skadon afati pas nje shekulli apo pas nje dekade.
Nuk domethen qe ne shekullin e kaluar ne kemi qen Shqiptar ndersa tash jemi qka?

Une kerkoje nga kjo presidente e zarfit te na spjegon kush e shtyri ose kush e rekomandoj te deklaron diq te tille?
Vertet duhesh me qen gjak prishur ose total fanatik e ithtar te deklarohet diqka e tille.

Une besoje qe kjo presidente eshte e hiptonizuar dhe kete deklart qe e ka deklaruar nuk eshte qendrimi i saj, por dikush (Te huajte dhe politikuajt tan) e kan detyruar te thote diqka te tille, sepse mua nuk ma mer mendja qe kjo mund me qen aq anti Shqiptare?!

azembejta • 8 years ago

Ma parë kisha thanë se deklarata e nishanit ishte e pamatur sepse deklarata e presidentes asht konform përcaktimit të popullit të kpsovës me referendum për pavarsi andaj çdo deklaratë kunder kesa do ishte në kundershtim me vullnetin e popullit.
Edhe unë si qytetarë i kosoves mendoj se ideja e bashkimit kombtarë asht e vjetrume dhe e paend.

Guest • 8 years ago
kodrasadikit • 8 years ago

Ashtu duhet të jetë dhe ashtu do te bëhet me ndihmen e popullit dhe të zotit pamëdyshje, ju përshëshendes.....

bukëmisri • 8 years ago

Presidentja e ka gjuhën e gjatë dhe mendët e shkurta, por mos harroni se fjala e saj ka vlerë shumë, nëse e kuptojmë tekstin e saj ashtu sikur janë rrethanat kosovare dhe shqiptare.

selim Kastrat • 8 years ago

Pershendes perzemersisht Kodren e sadikut,jam me te dhe e perkrahi pa ia hjek asnje presje/te lumte zoteri kodra-qofsh me jete e me shendet

selim Kastrat • 8 years ago

Ideja nuk eshte e shekullin te kaluar.Ti je e shekullit te kaluar.Ti je ajo qe nuk e perfaqson e as qe e mbron onteresin e popullit tend oj manekene e zarfit.Organizoje referendumin pa do te shohim realitetin.Ti je pengesa e funksionimit te institucioneve tona dhe vegla e nje grupi mafioz qe ti ka kap frenjte.Kosova me shume troje shqiptare i eshte shkeputur Shqiperise andaj eshte e drejte historike qe te bashkohen ne nje shtet para se te hyjm ne europe.bashkimi i trojeve shqiptare krijon ballansimin e forcave ne mes te greqise,bullgarise e serbise.Kujto ndamjen e dhumshme te konferences se Londres ku ndarja u be pa prezencen e shqipetareve.Ti nuk e njeh as vetveten se lere me historine e popullit tend o pjelle e keqe dhe e pakurriz.Shko e dergoj lule Ahmet Zogut qe vrau Avni Rustemin,Bajram Currin.Hasan prishtinen.Luigj Gurakuqin etj,qe largoi nga pushteti fan Nolin me ndihmen e ushtrise serbe te Pashiqit.E din ti pse me Hashim Gadafin nuk shkelni ne kullen e Adem Jasharit e na flisni per luften e UQK-s?

Mirditor Ilirian • 8 years ago

kush nuk ndjehet shqiptar te ikin ne vendin qe ndjehet se dradania eshte shqiptare se e fali zoti,

hasan deda • 8 years ago

Mirë e ka Jahjaga, është vështirë të bashkohen dy kombe në një komb të përbashkët, na jemi kosovarë dhe popull i veqantë nga populli shqiptarë i Shqipërisë, sepse këta të fundit nuk dëshirojnë të bashkohen me ne, sepse frikësohen se Prishtina mund të bëhët kryeqytet dhe Kosova pushtet.

muharrem'@email .com • 8 years ago

arifi ,se paske lexuar historin shqiptare,hasan p, bajram ,jan kan antar t qeveris noli hasani ka qen kryminister i shqiperis,kan dasht me bashku trojet shqiptare ,zogolli 6 muj ka nejt nserbi pashiqi ja ka siguru armet ,y kthy ne shqiperi ,noli ka ik namerik hasn prishtnen zogu urdhri iti esht vra ne selanik, bajram currin e ka vra me marrveshje serbe, lyoe ninternet keto i gjan, keto nuk jan fraza keto jan dokumentare,

Arifi • 8 years ago

Muharrem ! Hiq keq nuk ka punue Zogu , B Cuurri ma mirë me pas luftue me shkije ne Kosovë ,se sa me shkue ne Shipni e me luftue me shqiptar !

vllahii • 8 years ago

Presidentja le qi duhet me kerkue falje para shqiptarve per kit deklarat po let del let deklarohet qe sasht e afte per kit pozit kryetare shteti pa dite me fole po ban blla bblla hor na bani . Kjo duhet me dhan dorheqje sa ma shpejt net punsohet ndoni hotel me la ene ja me pastrue dhomat se i njeh politikant kur vin naj muhabet se sban kshtu NE HOTEL U HI KAME DOLI ME Z A R F .

muharrem'@email .com • 8 years ago

nehat hyseni, mos je ber marak ,per bashkim me shqiprin ,si duket se je i knaqur meta ti vret udheheqsat e kosoves,,si ahmet zugu ,hasan prishtine ,bajrab currin eshu te tjer,

muharrem'@email .com • 8 years ago

XXXXXXXXXXoooooooooooooooooooooometvertet kto jan gafe te analistave qe spo shohin apo zdojn me nda tkeqen nga e mira,te bejm kosoven republik tja vejmkufijt ta gzojm vet ,tjrat te lehta.. len prrallat e qiftelive,jemi shtet,mujm ma von me ba federaten dy shtete shqiptqre,,,,,